HOME  | PSI  | FENY  | ŠTĚŇATA  | ODCHOVY  | GALERIE  | ZAJÍMAVOSTI  | KONTAKT

 

Jak lepit uši u AST

S lepením uší začínáme hned, jakmile si malé štěňátko přivedeme domů. Právěv tuto chvíli jsou ouška v té nejlepší fázi, kdy se dají ještě korigovat.Zalepené je necháváme alespoň do doby, dokud štěňátko nevymění všechny zuby.Pokud i tak ouška stále zlobí (někdy i v této chvíli zlobit začnou),lepíme dál.  Nejsou výjimky, kdy bylo nutné lepit do dospělosti. Důležitéje být trpělivý a důsledně nechat ouška zalepená. Ze začátku je to boj, alevyplatí se vydržet.  Je velmi individuální, jak dlouho a jakým způsobem lepit. Některá ouškajsou měkká, poddajná některá zas tuhá nepoddajná. Jiná zas visí dolů a některázas trčí nahoru. Vždy je ale nutné ouško zalepit tak, aby vznikl tzv. růžovýlístek a ouško nebylo po lepení deformováno. Není nic horšího, pokud lepenímouško zdeformujeme, což je k vidění u nemálo amstafů, hlavně díky špatnétechnice lepení. K lepení používám klasickou hnědou pásku z lékárny, o šířce cca 1 cm.Vhodná jsou i lepidla určená přímo na lepení uší, která rychle schnou, jsounetoxická a pružná. Bohužel je ale nelze v ČR sehnat.

Celý článek >>>

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Standard AST

Každá rasa má svůj plemenný typ, kterého bychom se měli držet. Nejoptimálnější typ psa je ten, který se nejblíže přibližuje standardu své rasy. Typ je to, co odděluje jednu rasu od druhé. Nepatrné rozdíly se ve velikosti a vzhledu mohou dědičně vyskytnout, ale rozdíly v typu nikdy být nesmí.
Standard uvádí, že správně vypadající AST je dobře stavěný, kompaktní, svalnatý, avšak hbitý a elegantní. Ne tedy těžký a přesvalený „kulturista“, ale pružný „atlet“ s dobře se rýsujícími, ne však přehnanými svaly. Nesmí budit dojem, že je složen z jednotlivých, k sobě nepatřících, byť naprosto standardních částí. U správně stavěného psa přechází jedna tělesná partie do druhé plynule a harmonizuje s ní.
Díky křížení různých ras, různých velikostí a struktur, se dnes můžeme setkat se 3 různými typy AST. Každý typ má své příznivce, ale správně bychom se měli dle standardu přiklánět k typu jednomu, v tomto případě střednímu.  

Celý článek >>>

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------